Joanna Kulig

30 maja 2017. Joanna Kulig w Jury Finału 13. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.

3 i 4 czerwca, na Rynku Głównym w Krakowie, Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”organizuje 14. Ogólnopolskie Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko” oraz finał 13. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.

W pierwszym dniu zaprezentują się niepełnosprawni mistrzowie sportu, w tym nasi czołowi paraolimpijczycy. Ich pokazy skomentują Krzysztof Głombowicz i Michał Olszański.

Wieczorem rozpocznie się finał 13. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. O Statuetki Zaczarowanego Ptaszka oraz stypendia, w dwóch kategoriach wiekowych, przy wsparciu gwiazd, walczyć będzie dwanaścioro wokalistów.

W Jury, poza Joanna Kulig, są również: Artur Barciś, Ewa Błaszczyk, Anna Maria Jopek, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Magdalena Stużyńska, Magdalena Waligórska-Lisiecka, Maciej Zakościelny i Jan Młynarski.

4 czerwca o godz. 21.00 odbędzie się finałowy koncert „Tylko miłość”, w którym Joanna Kulig zaśpiewa razem z siostrą Justyną Schneider. W koncercie wystąpią również: Stanisława Celińska, Anna Maria Jopek, Natalia Kukulska, Robert Janowski, Janusz Radek oraz laureaci Festiwalu Zaczarowanej Piosenki z poprzednich lat. Zapraszamy serdecznie. Wstęp WOLNY!

Więcej informacji na www.zaczarowana.pl oraz www.mimowszystko.org/zwyciezacmimowszystko/

2 marca 2017. Joanna Kulig w programie "Szkoła filmowa" w TVN Fabuła.

2 i 9 marca o 11.05 w TVN Fabuła Joanna Kulig będzie gościem programu Kingi Burzyńskiej "Szkoła filmowa". Program można obejrzeć również na Player.pl

Fot. Piotr Liwic

Fot. Piotr Liwic Fot. Piotr Liwic
Fot. Piotr Liwic Fot. Piotr Liwic

16 lutego 2017. Joanna Kulig na obchodach 70-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna w Krakowie obchodziła swoje 70-lecie i z tej okazji jej najwybitniejsi absolwenci wystąpili wspólnie w sztuce "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Na uroczystości, oprócz Joanny Kulig, pojawili się również Jerzy Stuhr, Dorota Segda (obecna rektor uczelni), Tomasz Kot, Magdalena Cielecka, Maja Ostaszewska i Magdalena Boczarska. Czy mieli tremę przed spektaklem i jak wspominają czas studiów opowiedzieli dziennikarce Dzień Dobry TVN Kindze Burzyńskiej.

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/70-lat-panstwowej-wyzszej-szkoly-teatralnej-w-krakowie,223994.html

10 lutego 2017. Joanna Kulig na okładce nowego wydania "Urody życia".

Joanna Kulig wzięła w pięknej sesji okładkowej autorstwa Adama Plucińskiego. W rozmowie z Marzeną Rogalską aktorka opowiedziała m.in. o przygotowaniach do nowej roli filmowej a także o codziennej nauce bycia tu i teraz.

Marcowa "Uroda życia" od dziś w sprzedaży!

Sesja okładkowa:
Zdjęcia Adam Pluciński/MOVE
Stylizacja Aśka Ciesielska
Makijaż Julita Jaskółka
Fryzury Łukasz Pycior
Scenografia Anna Tyślerowicz
Produkcja Tomek Kocewiak

Joanna Kulig. Uroda życia - okładka

28 stycznia 2017. „Niewinne” z czterema nominacjami do Cezarów.

Polsko-francuski film „Niewinne” Anny Fontaine z udziałem Joanny Kulig otrzymał cztery nominacje do Cezarów - nagród przyznawanych przez francuską Akademię Sztuki i Techniki Filmowej. Obraz ma szansę na nagrody dla Najlepszego Filmu, za Najlepszą Reżyserię, Scenariusz i Zdjęcia.

Niewinne
„Niewinne” (fot. Anna Włoch / Aeroplan Film)

24 grudnia 2016. Życzenia świąteczne.

Kochani, życzę Wam cudownych, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2017.

Joanna Kulig

15 grudnia 2016. Joanna Kulig wspiera projekt krakowskich studentów #naroguDekerta.

50 studentów Krakowa postanowiło zrobić coś dla lokalnej społeczności dzielnicy Zabłocie. Park kieszonkowy to niewielka, wypełniona zielenią przestrzeń miejska pomiędzy budynkami. Stanowi idealne miejsce do codziennego relaksu i spotkań towarzyskich. Wokół małego skweru przy zbiegu ulic Dekerta, Wałowej i Kiełkowskiego, chcą stworzyć niecodzienną przestrzeń z ogrodem motyli jako motywem przewodnim. Chcą zainspirować mieszkańców do zmiany swojego otoczenia i zaangażowania się w lokalne inicjatywy. Na platformie www.polakpotrafi.pl/projekt/na-rogu-dekerta studenci zbierają fundusze na realizację projektu.

http://narogudekerta.pl/14 listopada 2016. „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”: najwyższy wynik otwarcia polskiego filmu od 30 lat!

Po premierowym weekendzie „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” osiągnął spektakularny sukces frekwencyjny, przyciągając do kin łącznie 835 265 widzów. Tym samym pobił polski rekord wszech czasów, należący do walentynkowego przeboju „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Imponujący start hitu Patryka Vegi zapisał się również w historii krajowej kinematografii, jako najwyższy wynik otwarcia polskiego filmu od 30 lat!

Pitbull. Niebiezpieczne kobiety

23 września 2016. Recital Joanny Kulig na Festiwalu Kultury i Sztuki w Płocku.

Joanna Kulig zaśpiewa na VI Festiwalu Kultury i Sztuki (dla Osób Niewidomych) organizowanym w Płocku przez Stowarzyszenie De Facto. Święto kultury potrwa od 24 września do 1 października. Na imprezę organizowaną po raz szósty przez Stowarzyszenie De Facto co roku ściągają do Płocka niewidomi i słabowidzący z całej Polski. Każdemu wydarzeniu festiwalowemu, pokazowi filmowemu, przedstawieniu, towarzyszy audiodeskrypcja (słowny zapis "tego, co widać" w filmie czy przedstawieniu). W całej imprezie chodzi o to, by niewidomi mogli uczestniczyć w kulturze audiowizualnej. Recital Joanny odbędzie się 26 października o godzinie 18.00 w Hotelu Herman.

Joanna Kulig o festiwalu: "Festiwal Kultury i Sztuki dla osób niewidomych i niedowidzących którzy mogą tam oglądać filmy dzięki technice audio deskrypcji, to wspaniała inicjatywa. Bardzo lubię ten festiwal i się cieszę że znowu tam będę, tym razem ze swoim recitalem. Rok temu byliśmy z mężem Maciejem Bochniakiem zaproszeni na pokaz jego filmu „Disco Polo”, w którym grałam główną rolę kobiecą. To było niesamowite przeżycie, ze względu właśnie na spotkanie z publicznością, zaskoczył mnie rodzaj wnikliwości i szczerości pytań."

IV. Festiwal Kultury i Sztuki (dla Osób Niewidomych). Płock 2016.

13 września 2016. Joanna Kulig laureatką nagrody Teatru Polskiego Radia.

Teatr Polskiego Radia wręczył wyróżnienia za debiuty w Teatrze Polskiego Radia na antenie Radiowej Jedynki. Uroczysta, siódma już gala wręczenia statuetek – m.in. Don Kichota i Arete – odbyła się w poniedziałek 12 września w Studiu im. Władysława Szpilmana w siedzibie Polskiego Radia w Warszawie.

W tym roku aktorską nagrodę Arete otrzymała Joanna Kulig która w Teatrze Polskiego Radia debiutowała w 2015 roku w słuchowisku "Katarantka" Tomasza Mana. Wcieliła się ponadto w postać Tadzia w radiowej adaptacji opowiadania "Śmierć w Wenecji", zagrała też w słuchowisku muzycznym "Zwierzęca zajadłość" opartym na tekstach Stanisława Barańczaka. Obie produkcje wyreżyserował dla radia Tomasz Man. W minionym sezonie zagrała także Emmę w słuchowisku "Woody Love" Katarzyny Michałkiewicz na podstawie autorskiego scenariusza Antoniego Wincha.

W pozostałych kategoriach nagrody otrzymali: Sandra Szwarc, Łukasz Jemioła, Mariusz Malec, Marcin Partyka i Krzysztof Szczepaniak. Statuetka Arete to "Maska kobiety" stworzona hiszpańskiego przez rzeźbiarza Luisa Miguela Guia. Retransmisja gali wręczenia nagród odbędzie się 17 września o godz. 17.05 na antenie Radiowej Jedynki.

Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

9 sierpnia 2016. Jest już plakat do nowego PITBULLA :)

Pitbull. Niebezpieczne kobiety

7 sierpnia 2016. Zapraszamy do lektury :)

Wywiad z Joanną Kulig, który ukazał się na blogu Salon Kultury prowadzonym przez pasjonatkę teatru, filmu i muzyki Ewelinę Kowalczyk:

salonkultury.blogspot.com/2016/06/joanna-kulig-sabosc-okazuje-atutem.html

16 czerwca 2016. Joanna Kulig na planie drugiej części kinowego Pitbulla!

18 maja w Warszawie padł pierwszy klaps na planie filmu „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” w reż. Patryka Vegi, w którym Joanna Kulig gra świeżo upieczoną policjantkę Zuzę.

W kinie policyjnym kobieta zawsze była uprzedmiotowiona. Nosiła teczkę z aktami za facetem, albo była podawaczem kwestii. „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” stanowi pod tym względem absolutną rewolucję. Po raz pierwszy w historii gatunku to kobiety będą determinowały wydarzenia w filmie i to z punktu widzenia ich emocji zostanie prowadzona historia. W filmie mamy losy kilku policjantek i dziewczyn z drugiej strony barykady. Podobnie jak w „Nowych porządkach” wszystkie sceny i dialogi są przeniesione 1 do 1 z prawdziwego życia, w którym występują pierwowzory filmowych bohaterek. – Patryk Vega.

Druga część filmowej trylogii w kinach od 11 listopada 2016 roku.

Fot. Sylwia Dąbrowa /Tele Magazyn/ Polska Press.

Pitbull. Niebezpieczne kobiety Pitbull. Niebezpieczne kobiety Pitbull. Niebezpieczne kobiety Pitbull. Niebezpieczne kobiety Pitbull. Niebezpieczne kobiety

22 kwietnia 2016. Joanna Kulig na okładce majowego wydania magazynu PANI.

Joanna Kulig, przepięknie sfotografowana przez Marcina Kempskiego, pojawiła się na majowej okładce PANI.

W środku numeru cała sesja zdjęciowa oraz wywiad z aktorką przeprowadzony przez Izę Komendołowicz. Aktorka opowiedziała między innym o szukaniu równowagi między życiem prywatnym a karierą zawodową a także o nieprzewidywalności zawodu aktora.

Majowa PANI od wczoraj w sprzedaży!

www.styl.pl/magazyn/news-joanna-kulig-a-dlaczego-nie,nId,2188345

Joanna Kulig. PANI.

14 kwietnia. Joanna Kulig wspiera Aukcji Trzy Serca na rzecz niepełnosprawnej Marysi.

Można wylicytować różne przedmioty z autografem Joanny Kulig :)

1) Scenariusz do filmu DISCO POLO + autograf
2) Książka "Kobieta z Piątej Dzielnicy" + autograf
3) Płyta z piosenkami z filmu DISCO POLO + autograf
4) Film DISCO POLO + autograf
5) Film ZAGUBIONY CZAS + autograf
6) Film THE WOMAN IN THE FIFTH + autograf
7) Film FACET (NIE)POTRZEBNY OD ZARAZ + autograf
8) Film HANSEL I GRETEL + autograf

Całość pieniędzy, zebranych podczas organizowanej aukcji zostanie przez nas przekazana bezpośrednio na konto rodziców 7 letniej Marysi Lasota, która od urodzenia jest chora na wodogłowie, małogłowie, Zespół Dandy-Walkera, niedorozwój nerwów wzrokowych, astygmatyzm, krótkowzroczność i epilepsje lekooporną. Koszt jej miesięcznej rehabilitacji to 2500 zł. Wskazane jest, aby dziewczynka wyjeżdżała trzy razy w roku na turnus o wartości 5500 zł. Rodzice chcieliby, aby Marysia przeszła dwie terapie kosztujące ok. 70 tyś. zł, które dadzą jej ogromną szansę na walkę z epilepsją lekooporną, pozwolą na poprawę stanu zdrowia i ogólnego rozwoju psychoruchowego.

Aukcja Trzy Serca na rzecz niepełnosprawnej Marysi.

www.trzyserca.prz.edu.pl

13 marca 2016. Joanna o swojej roli i pracy na planie filmu "Niewinne".

- Anne Fontaine, reżyserce filmu "Niewinne" "bardzo zależało na tym, żeby każda z sióstr zakonnych miała jakiś znak szczególny. Grałyśmy w habitach i bez makijażu, więc twarze miały szczególne znaczenie. Anne tak dobierała aktorki, żeby jedna miała duże oczy, druga piegi, trzecia niebanalny kształt nosa. Uznała, że ja stworzę z Irene siostrę, która wprowadzi do klasztoru odrobinę radości i życia - opowiada Joanna Kulig.

Z Joanną Kulig rozmawiała Anna Bielak.

http://film.interia.pl/wywiady/news-joanna-kulig-kobiecosc-oslonieta-habitem,nId,2160483

Joanna Kulig. Niewinne.

8 marca 2016. Joanna Kulig neremonii wręczenia Nagród Polskiej Akademii Filmowej Orły Filmowe 2016.

Aktorka wręczała Nagrodę za Odkrycie Roku reżyserce Agnieszce Smoczyńskiej za film "Córki Dancingu". Gratulujemy!

Joanna Kulig wystąpiła w sukni projektu Ewy Minge.

Joanna Kulig. Orły 2016.

7 marca 2016. Joanna Kulig o filmie "Niewinne" w Dzień Dobry TVN.

Aktorka opowiedziała jak grało jej się w habicie i jaka jest jej bohaterka, siostra Irene, jedna z zakonnic, o których opowiada polsko-francusko-belgijski film "Niewinne" w reż. Anne Fontaine.

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/joanna-kulig-przywdziala-habit,195499.html

23 lutego 2016. Joanna Kulig na gali wręczenia nagród Telekamery 2016.

W poniedziałek odbyła się gala wręczenia nagród Telekamery 2016, przyznawanych przez czytelników podczas głosowania w Plebiscycie Tele Tygodnia.

Joanna Kulig zajęła 3. miejsce, doceniona za rolę Igi Małeckiej w serialu TVP2 "O mnie się nie martw" :-)

Dziękujemy bardzo za Wasze głosy!

Na uroczystej gali Joanna Kulig wystąpiła w sukni Bohoboco.

Fot. Agencja Zoom

Joanna Kulig.

19 lutego 2016. Joanna Kulig na okładce marcowej Grazii.

Joanna Kulig w wywiadzie okładkowym do marcowego numeru magazynu Grazia opowiedziała m.in. o pracy z fantastycznymi kobietami na planie filmu Anne Fontaine "Niewinne" i podczas pracy nad spektaklem "Dom kobiet" Nałkowskiej w reżyserii Wiesław Saniewskiego.

rozmawiała: Anna Rączkowska
zdjęcia: Artur Wesołowski
makijaż: Eryka Sokólska
fryzury: Emil Zedl Van Dorsen
stylizacja: Aśka Ciesielska
producent sesji: Magdalena Dzienisiewcz

Grazia. Joanna Kulig.

11 lutego 2016. Wywiad okładkowy z Joanną Kulig w magazynie Hello Modlin.

W wywiadzie Joanna Kulig opowiada między innymi o swojej roli w międzynarodowej produkcji, filmie "Niewinne" w reż. Anne Fontaine, którego na ekranach polskich kin pojawi się już 11 marca.

Wywiad z aktorką można przeczytać również na portalu anywhere.pl

Hello Modlin. Joanna Kulig.

24 grudnia 2015. Świątecznie :)

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, życzę Wszystkim, pełnych miłości i rodzinnego ciepła oraz radości i wewnętrznego spokoju, chwil przy Wigilijnym stole.
Joanna Kulig.

19 grudnia 2015. Joanna Kulig na okładce magazynu MADAME.

Joanna Kulig wzięła udział w pięknej sesji okładkowej do listopadowo-grudniowego numeru MADAME magazynu kobiet ambitnych. Wywiad z aktorką przeprowadziła Izabela Jarska.

foto: Edyta Bartkiewicz
make up: Agnieszka Brudny
włosy: Kamil Mazur/Suszarka
stylizacja: Aleksandra Orawczak
produkcja: Magdalena Zdrenka-Ciałkowska
miejsce sesji: Złota 44

Madame. Joanna Kulig.

29 września 2015. Joanna Kulig wystąpiła w teledysku „Cargo” krakowskiego rapowego zespołu Wysokilot X Fidser.

Utwór „Cargo” pochodzi z filmu animowanego pod tym samym tytułem. Film „Cargo” został wyreżyserowany przez Sławomira Shuty i Tomka Bochniaka, a wyprodukowany przez Krakowski Fundusz Filmowy, PISF oraz Korporację Ha!art. Numer tytułowy w wykonaniu Wysokilot X Fidser oraz Joanny Kulig, pochodzi z płyty Wysokilot X Fidser „Tylko Swoi Ludzie” LP która trafi do sklepów muzycznych w całej Polsce nakładem Ganja Mafia Label na początku listopada. Premiera animacji „Cargo” jest przewidziana na jesień 2015.

17 września 2015. Joanna Kulig na okładce październikowego wydania magazynu „Zwierciadło”.

A w numerze piękna sesja fotograficzna oraz wywiad z Joanną, w którym opowiedziała Hani Halek o umiejętnościach nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi, o załatwianiu spraw (od czasów szkolnych) wielkiej wagi, o pochodzeniu i jego wpływowi na obecny światopogląd a także o konsekwencjach wyboru zawodu aktorki.

Stylizacja sesji: Marcin Brylski i Dominika Zasłona-Dukielska
Zdjęcia: Marta Wojtal
Makijaż: Agata Kalbarczyk
Fryzury: Rafał Żurek

Zwierciadło. Joanna Kulig.

7 sierpnia 2015. Joanna Kulig zaśpiewa w Świnoujściu na Grechuta Festival 2015.

Festiwal jest znakiem pamięci Marka Grechuty i przeglądem najbardziej wartościowych wydarzeń artystycznych z różnych dziedzin sztuk. Grechuta Festival w Świnoujściu - wakacyjna edycja krakowskiego festiwalu - potrwa od 3 do 10 sierpnia. Przez osiem dni na scenie i poza nią pojawi się mnóstwo znanych artystów. Joanna Kulig wystąpi w Gali Finałowej „Świat w obłokach” 9 sierpnia w Amfiteatrze Miejskim imienia Marka Grechuty.

Grechuta Festival

15 czerwca 2015. Joanna Kulig zaśpiewała w na Festiwalu w Opolu piosenki Jeremiego Przybory.

Joanna Kulig wystąpiła na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w koncercie „Przybory Scenki i obscenki czyli Jeremiego Przybory piosenki!”, który odbył się z okazji 100 urodzin Przybory. Koncert wyreżyserowała Magda Umer a Joanna i inni polscy artyści wykonali piosenki Kabaretu Starszych Panów. Aktorka wystąpiła w białej sukni marki La Mania.

„Dla Ciebie jestem sobą”

„Utwierdź mnie”

25 kwietnia 2015. Od dziś w sprzedaży Wysokie obcasy z Joanną Kulig na okładce.

W środku numeru rozmowa z aktorką o jej drodze zawodowej, pracy bez kompleksów, castingach do produkcji międzynarodowych i nauce języków obcych.

Więcej na wyborcza.pl

Wysokie Obcasy. Joanna Kulig.

18 marca 2015. Joanna Kulig w filmie "Niewinne" w reż. Anne Fontaine.

Zakończyły się zdjęcia do francusko-polskiej koprodukcji w reż. Anne Fontaine pt. "Niewinne". Główną bohaterką filmu jest Mathilde Beaulieu, młoda stażystka pracująca w 1945 w polskim oddziale francuskiego Czerwonego Krzyża, który odnajduje, leczy i prowadzi repatriacje ocalonych z niemieckich obozów. Pewnego dnia do szpitala przyjeżdża polska zakonnica. Łamanym francuskim błaga Mathilde, żeby pojechała z nią do klasztoru położonego niedaleko szpitala. Życie i przekonania dziewczyny zmieniają się, gdy odkrywa zaawansowane ciąże u kilku z sióstr mieszkających w zakonie.

W roli Mathilde obsadzona została Lou de Laâge („Respire”, „Jappeloup”), dwukrotnie nominowana do nagrody Cezara w kategorii Najbardziej Obiecującej Aktorki (2014 i 2015 rok). Partneruje jej plejada polskich aktorek z Agatą Kuleszą („Ida”) w roli matki przełożonej na czele. Na potrzeby filmu habity przywdziały także Agata Buzek („Rewers”), Joanna Kulig („Sponsoring”). Scenariusz oparty na faktach napisali Sabrina B. Karine, Alice Vial, Anne Fontaine i Pascal Bonitzer, za kamerą stanęły Francuzki – reżyser Anne Fontaine ("Coco Chanel", "Idealne matki") oraz autorka zdjęć Caroline Champetier („Holy Motors”, „Of Gods and Men”).

Ekipa „Niewinnych” spędziła na planie w Polsce 7 tygodni. Zdjęcia rozpoczęły się w połowie stycznia i były realizowane w miejscowości Orneta, położonej 50 km na północ od Olsztyna. Na potrzeby filmu zaadaptowano Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w pobliskim Krośnie, a w samej Ornecie budynek starego dworca, po pieczołowitych scenograficznych przygotowaniach, odegrał szpital francuskiego Czerwonego Krzyża sprzed 70 lat. Za scenografię odpowiada Joanna Macha, za kostiumy Katarzyna Lewińska, za charakteryzację Anna Nobel-Nobielska.

Niewinne
„Niewinne” (fot. Anna Włoch / Aeroplan Film)

27 lutego 2015. "Disco Polo" od dziś w kinach w całej Polsce.

Szalone lata dziewięćdziesiąte, gdy nad Wisłą zagościła wolność, a cała Polska śniła amerykański sen. Wielka transformacja, gorączka złota, spełniają się marzenia "od zera do Rockefellera". Tomek (Dawid Orgodnik) i Rudy (Piotr Głowacki) - chłopaki z prowincji napędzani pasją i marzeniami żegnają szarą rzeczywistość i ruszają na podbój discopolowych list przebojów. Karierę zaczynają od koncertów w remizach i wiejskich dyskotekach, by w końcu jako grupa LASER brawurowo wedrzeć się na muzyczne salony, czyli do wytwórni Alfa, w której króluje jedyny prawdziwy Polak - Daniel Polak (Tomasz Kot). Tam Tomek zakochuje się w pięknej i ekscentrycznej diwie Gensoninie (Joanna Kulig), zdobywa kasę i sławę, a wszystkie dziewczyny tańczą już tylko dla niego. Lecz sukces ma swoją cenę – dolary pozornie dają wolność i swobodę, a z amerykańskiego snu można się szybko i brutalnie przebudzić. Film wyreżyserował Maciej Bochniak, autor głośnego pełnometrażowego dokumentu MILIARD SZCZĘŚLIWYCH LUDZI o chińskiej przygodzie zespołu Bayer Full. Scenariusz do DISCO POLO reżyser napisał wspólnie z Mateuszem Kościukiewiczem.

Więcej na oficjalnej stronie filmu: https://www.facebook.com/DiscopoloFilm

Disco Polo

26 lutego 2015. Joanna Kulig na premierze filmu "Disco Polo".

24 lutego w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie odbyła się uroczysta premiera filmu "Disco Polo" w reż. Maciej Bochniaka, w którym Joanna Kulig gra główną rolę kobiecą. Na tę okazję aktorka wybrała look do Bohoboco. Joanna wystąpiła w biało-czarnym topie z geometryczną aplikacją i dopasowanej spódnicy z transparentnymi lampasami. Całość dopełniła dwukolorową kopertówką pochodzącą z najnowszej kolekcji duetu Bohoboco.

Fot. Agencja Zoom

Disco Polo. Fot. Agencja Zoom Disco Polo. Fot. Agencja Zoom Disco Polo. Fot. Agencja Zoom Disco Polo. Fot. Agencja Zoom
Disco Polo. Fot. Agencja Zoom Disco Polo. Fot. Agencja Zoom

23 lutego 2015. Oscar dla filmu "Ida"!

Wielkie święto polskiego kina! Film "Ida" w reż. Pawła Pawlikowskiego zdobył Oscara 2015 w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny! Gratulacje!

Zapraszamy na oficjalną stronę filmu: www.facebook.com/idafilm

Paweł Pawlikowski

9 lutego 2015. Joanna Kulig zaśpiewa na koncercie charytatywnym dla Krzysztofa Globisza.

15 lutego o 17.00 w Filharmonii Krakowskiej odbędzie się koncert charytatywny - dla Krzysztofa Globisza, który znalazł się w trudnej sytuacji po udarze, którego doznał w lipcu 2014 r. - pt. "Nasz anioł w Krakowie".

W koncercie wystąpią muzycy Filharmonii Krakowskiej oraz Anna Szałapak, Andrzej Sikorowski, Jerzy Trela, Grzegorz Turnau, Zbigniew Wodecki, Jacek Wójcicki, Ewa Kaim, Anna Radwan, Adam Nowak, Joanna Kulig. Fragment z filmu pod takim samym tytułem, w którym główną rolę zagrał właśnie Globisz, zapisując się nią na zawsze w sercach widzów, będzie można zobaczyć na ekranie w filharmonii. Tego dnia odbędzie się również aukcja - zlicytowane zostaną pióra i zegarki podarowane m.in. przez Krystynę Jandę, Jana Englerta, Irenę Santor, Bronisława Komorowskiego, Zbigniewa Zamachowskiego, ks. Adama Bonieckiego, Grzegorza Turnaua, Jerzego Stuhra. Bilety-cegiełki w cenie 50 i 100 zł można kupić w kasie filharmonii, salonach Empik, w punktach sprzedaży eBilet.pl oraz online na platformie eBilet.pl.

Na stronie www.mimowszystko.org można też znaleźć szczegółowe informacje jak jeszcze można pomóc „Aniołowi z Krakowa”, bo Anna Dymna uruchomiła dla niego specjalne subkonto, a zbiórka będzie również prowadzona przez Allegro. Anna Dymna wraz z założoną przez siebie Fundacją "Mimo wszystko" co roku organizuje koncerty charytatywne dla krakowskich artystów, którzy akurat znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. W ten sposób udało się już bardzo pomóc kilku osobom.

Nasz Anioł w Krakowie - koncert charytatywny na rzecz Krzysztofa Globisza

25 stycznia 2015. Joanna Kulig na okładce lutowego magazynu Twój Styl.

Joanna Kulig wzięła udział w sesji zdjęciowej do lutowego wydania magazynu Twój Styl. Autorem pięknych zdjęć jest Mateusz Stankiewicz. W wywiadzie udzielonym Annie Jasińskiej aktorka opowiada o pracy na planie nowej polsko-francuskiej produkcji w reżyserii Anne Fontaine, a także o roli Gensoniny w filmie "Disco Polo" Maćka Bochniaka. Wspomina pracę z Ethanem Hawke i Kristine Scott Thomas oraz czas kiedy postanowiła być aktorką niezależną.

Zapraszamy do lektury: www.styl.pl/magazyn/wywiady/news-joanna-kulig-wszystko-gra,nId,1587963

Joanna Kulig - Twój Styl

15 stycznia 2015. Film "Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, otrzymał dwie nominacje do Oscara.

"Ida" powalczy o Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny. Nominacje otrzymali również autorzy zdjęć Ryszard Lenczewski i Łukasz Żal. Nominację do Oscara otrzymały także, w kategorii najlepszy krótkometrażowy dokument, dwa polskie filmy "Joanna" Anety Kopacz i "Nasza klątwa" Tomasza Śliwińskiego.

Gratulacje!

Film "Ida", w którym Joanna Kulig śpiewa piosenki z lat 60., zdobył wiele prestiżowych nagród filmowych na świecie, m.in. aż 6 nagród Europejskiej Akademii Filmowej, w tym za Najlepszy europejski film roku, Najlepszy europejski reżyser roku, Najlepsze zdjęcia i Nagrodę Publiczności.

Oficjalna strona filmu: www.ida-movie.com

IDA. Fot. Materiały dystrybutora

Starsze wiadomości »