Joanna Kulig

24 grudnia 2017. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Z okazji Bożego Narodzenia życzę Wszystkim miłości, nadziei, radości i w gronie rodziny i przyjaciół. A w Nowym Roku 2018 cudownych projektów i dużo zdrowa :)

Pozdrawiam serdecznie Joanna Kulig

19 grudnia 2017. Styczniowe "Wysokie Obcasy Extra" z Joanną Kulig na okładce.

W rozmowie z Mają Staniszewską Joanna Kulig opowiada o najnowszych filmach: o głównej roli u Pawła Pawlikowskiego oraz o debiutach u Marka Koterskiego i u Wojciecha Smarzowskiego.

Zdjęcia: Iza Grzybkowska. Numer już w sprzedaży, zapraszamy do lektury :)

Wysokie Obcasy - okładka

11 grudnia 2017. Licytuj kolację z Joanną Kulig!

Dziś, w serwisie charytatywni.allegro.pl, ruszyły licytacje IV edycji „Kolacji Marzeń”, organizowanej przez Fundacja Mam Marzenie. Akcja odbywa się będzie pod adresem www.kolacjamarzen.pl a dochód z niej zostanie przekazany na realizację marzeń podopiecznych Fundacji, dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Każde z dziecięcych marzeń jest wyjątkowe. Spełniając je staramy się, aby choć na kilka chwil zapomniały o swoim cierpieniu i uwierzyły, że ich los nie jest nam obojętny. Licytacja potrwa 7 dni. Zapraszamy do udziału :)

Joanna Kulig - kolacja marzeń

20 listopada 2017. Joanna Kulig zaśpiewa na Festiwalu Niewinni Czarodzieje w Warszawie (23 listopada, godz. 20.00, Hala Gwardii)

Dziś startuje 12. warszawski Festiwal Niewinni Czarodzieje tym razem zatytułowany „Kulturalni Chuligani”. Niewinni Czarodzieje to już kultowa impreza stolicy, organizowana przez Instytut Stefana Starzyńskiego i Muzeum Powstania Warszawskiego. Przywołuje ciekawe wydarzenia i miejsca, zachęcając warszawiaków do ich odkrywania. W tym roku zaprasza na muzyczną podróż przez lata 30., 60. oraz 90. Jednym z głównych wydarzeń będzie dancing pod hasłem „Gwardia Jazzbandytyzmu” w Hali Gwardii (23 listopada). Zagrają na nim wybitni jazzmani: Jan Emil Młynarski oraz Marcin Masecki wraz z zespołem, do których dołączy jako wokalistka Joanna Kulig. Ta muzyka nawiąże do tradycji orkiestr jazzowych międzywojnia. Nie zabraknie swingu i tanga, będą nowe kompozycje inspirowane utworami Adama Astona, czy Henryka Warsa, a pochodzące z premierowego krążka Jazz-bandu Młynarski-Masecki – „Noc w wielkim mieście”, który ukaże się 17 listopada. Zapraszamy o godz. 20.00 na parkiet przedwojennej hali targowej w rytm dawnych przebojów :)

Bilety do kupienia na: EVENTIM.PL

Niewinni Czarodzieje - Plakat

2 listopada 2017. Joanna Kulig będzie gościem cyklu InspirATorzy.

InspirATorzy – nowy, otwarty dla publiczności, cykl Akademii Teatralnej, łączący rozmowę z warsztatem mistrzowskim.

Rozmowy, które mają otwierać wyobraźnię i łamać schematy prowadzi Remigiusz Grzela, dziennikarz,dramaturg, pisarz, były kierownik literacki Teatru Na Woli.

Spotkanie z Joanną Kulig odbędzie się 6 listopada o godz. 19.00.

Wstęp wolny po potwierdzeniu przybycia: rezerwacja.tcn@at.edu.pl.

Transmisja na żywo ze spotkania dostępna będzie pod adresem: https://www.youtube.com/user/CollegiumNobilium/live

Inspiratorzy - Plakat

24 października 2017. Joanna Kulig jedną z bohaterek wystawy ŚWIATŁOCZULI.

ŚWIATŁOCZULI to wystawa fotografii autorstwa Weroniki Kosińskiej, która wzięła się z fascynacji twórcami ze świata aktorskiego i muzycznego. Przedstawia ona dziewięciu artystów w niezwykłych odsłonach – bliskich im, a zarazem pokazujących ich z nieznanej strony. Motywem przewodnim wystawy jest światło dzienne – kapryśne, skrywające w sobie wszystkie żywioły i potrafiące wywołać każdą postać na bardzo wiele sposobów. W świetle dziennym wystąpili: Agata Buzek, Anna Cieślak, Małgorzata Foremniak, Mela Koteluk, Joanna Kulig, Agnieszka Podsiadlik, Natalia Przybysz, Marcel Borowiec oraz Mateusz Kościukiewicz.

Wystawa zagości w galerii Rabbithole Art Room i H15 przy ul. Poznańskiej 15 w Warszawie od 24 października do 6 listopada 2017 roku.

Joanna Kulig - Światłoczuli

23 października 2017. Joanna Kulig zaśpiewa w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Koncert „Melodie w sercu zapisane” w ramach akcji Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato jest adresowany do wszystkich pokoleń: dziadków, rodziców i tych, którzy dopiero nimi zostaną. Jednym słowem – dla rodziców. Główną osią programową koncertu są piosenki, które dla wykonawców – gwiazd polskiej estrady – wiążą się ze wspomnieniami z dzieciństwa. Kołysanka, którą śpiewała mama lub babcia, piosenka, którą lubili rodzice, piosenka, która towarzyszyła pierwszym chwilom rodzicielstwa. Wystąpią:
Grażyna Szapołowska
Anna Czartoryska-Niemczycka
Joanna Kulig
Krzysztof Kiljański
Marcin Januszkiewicz
Radosław Labahua – dyrygent
Instrumentaliści NFM Filharmonii Wrocławskiej
Grzegorz Daukszewicz – prowadzenie

29 października godz. 17.00, Narodowe Forum Muzyki, Sala Główna, pl. Wolności 1. Wrocław

Pośpiewaj mi mamo

10 września 2017. Premiera książki Łukasza Maciejewskiego „Aktorki. Odkrycia”.

9 października w kinie Atlantic w Warszawie odbyła się promocja książki „Aktorki. Odkrycia”. To trzecia (po „Spotkaniach” i „Portretach”) część bestsellerowego cyklu Łukasza Maciejewskiego – dziennikarza, wykładowcy, krytyka filmowego i teatralnego. Książka jest nie tylko zapisem osiemnastu rozmów, jakie autor przeprowadził z aktorkami, ale także próbą zdefiniowania osobowościowych i artystycznych profili bohaterek. Jedną z nich jest Joanna Kulig. Spotkanie z udziałem autora książki i jego aktorskich „odkryć” poprowadził Remigiusz Grzela.

Moim absolutnym priorytetem jest szczerość. Mam przekonanie, że właśnie ta szczerość jest i zawsze była moim atutem. To styl, który można kupić lub odrzucić. Przemawia za mną fakt, że to już mój trzeci tom, i że wszystkie obecne tu panie zaufały mi, zdecydowały się wyruszyć ze mną w tę podróż i były tak konsekwentnie życzliwe temu pomysłowi. „Odkrycia”, o których mowa w tytule, mają szerokie znaczenie. Po pierwsze, są to odkrycia w sensie pokolenia, które w poprzednich tomach – Spotkania i Portrety – nie było reprezentowane przez najmłodsze pokolenie aktorek. Ale też chodzi o odkrycia czegoś ciekawego w biografiach pozornie znanych, opisanych i interpretowanych, zwłaszcza przez pryzmat dokonań, ale z innego, bo osobistego, punktu widzenia – Łukasz Maciejewski.

Fot. arch. Kino Atlantic / Patryk Sokołowski

Łukasz Maciejewski - Aktorki. Odkrycia Fot. arch. Kino Atlantic / Patryk Sokołowski Fot. arch. Kino Atlantic / Patryk Sokołowski Fot. arch. Kino Atlantic / Patryk Sokołowski Fot. arch. Kino Atlantic / Patryk Sokołowski Fot. arch. Kino Atlantic / Patryk Sokołowski Fot. arch. Kino Atlantic / Patryk Sokołowski Fot. arch. Kino Atlantic / Patryk Sokołowski

30 września 2017. Premiera książki Kingi Burzyńskiej „Szkoła filmowa”.

„Szkoła filmowa” to zapis wywiadów, przeprowadzonych przez Kingę Burzyńską z polskimi aktorkami i aktorami różnych pokoleń dla programu TVN Fabuła o tym samym tytule. Artyści opowiadają o początkach swojej kariery, egzaminach do szkoły aktorskiej, scenicznym i filmowym debiucie, metodach pracy, a także o drodze, jaką przeszli od tamtych czasów do chwili obecnej. "Szkoła filmowa" to wielogłosowa opowieść o trudnym i fascynującym aktorskim rzemiośle, o jego codzienności i jego magii. Joanna Kulig jest jedną z bohaterek „Szkoły filmowej”. Serdecznie zapraszamy do lektury :)

Szkoła filmowa. Kinga Burzyńska Szkoła filmowa

29 września 2017. Joanna Kulig w jury 20. konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”.

Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej w dniach 6-9.10.2017 r. organizuje jubileuszową 20. edycję Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Na koncertowy weekend złożą się 3 muzyczne wieczory z Finalistami oraz niezwykły Koncert Galowy z udziałem 20 Laureatów z wszystkich 20 edycji Konkursu. Już od 20 lat dorobek artystyczny Agnieszki Osieckiej - najsłynniejszej polskiej poetki piosenki - upamiętniają koncerty i wydarzenia artystyczne. Tegoroczna, 20. edycja Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” po raz kolejny daje szansę młodym wokalistom, by zaprezentować swoją wrażliwość i talent w wieloetapowym, rozwijającym artystycznie przedsięwzięciu muzycznym. Tegoroczni Finaliści to: Aleksandra Boroń, Karolina Gwóźdź, Marta Horyza, Marika Klarman, Małgorzata Kozłowska, Katarzyna Obidzińska, Zuzanna Saporznikow, Julia Szewczyk, Marta Wiejak, Paulina Wróblewska, Zespół Kagyuma i Endorfina Chór Kameralny.

Finaliści wezmą udział w koncertach:

6.10 – Teatr Nowy w Poznaniu – Koncert Finalistów, prowadzenie Magda Smalara, akompaniament zespołu Jacka Kity, koncert biletowany;
7.10 – Muzeum Powstania Warszawskiego – Koncert Finalistów, prowadzenie Magda Smalara, akompaniament zespołu Jacka Kity, wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona;
8.10 – Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej – Koncert Finalistów przed Jury w składzie: Natalia Przybysz, Joanna Kulig, Zofia Sylwin, Jacek Mikuła, Piotr Kruszczyński; transmisja na antenie Trójki o godz. 20:00

Koncert Galowy 20. Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Teatrze Muzycznym ROMA odbędzie się 9 października – w dniu 81. urodzin Poetki. Premiera będzie zatytułowana „Piękni Dwudziestoletni. 20 Laureatów na 20 lat Konkursu” poprowadzi Magda Umer. Wystąpią Laureaci I nagród z poprzednich edycji m. in. Katarzyna Dąbrowska, Katarzyna Warno, Magda Smalara, Marcin Januszkiewicz, Agnieszka Greinert, Dominika Barabas, Klementyna Umer, Joanna Kaczmarek, Monika Dryl, Joanna Ewa Zawłocka. Akompaniować będzie zespół Jakuba Lubowicza (autora aranżacji) w składzie: Artur Gierczak (gitary), Fryderyk Młynarski (perkusja), Marcin Murawski (gitara basowa), Wiesław Wysocki (saksofony). Towarzyszyć im będzie także Atom String Quartet. W czasie Koncertu Galowego Jury Konkursu ogłosi swój werdykt i wręczy nagrody Laureatom 20. Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Statuetką „Zasłużony dla polskiej piosenki” uhonorowana zostanie ważna postać polskiej sceny muzycznej.

www.okularnicy.org.pl

Plakat

21 września 2017. W sobotę (23 września) w Świdnicy Spotkanie z Joanna Kulig i Maciejem Bochniakiem.

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie z Joanną Kulig i Maciejem Bochniakiem.
23.09.2017, godz. 17.00, Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Franciszkańska 18, wstęp wolny.

Plakat

2 września 2017. „Ida” najlepszym filmem 30-lecia Europejskiej Akademii Filmowej według widzów.

Z okazji swojego 30-lecia Europejska Akademia Filmowa zorganizowała jubileuszowy plebiscyt, w którym publiczność wybierała najlepszy film europejski spośród dzieł, które wygrały poprzednie edycje nagrody.

Zwycięzcą została „Ida” Pawła Pawlikowskiego. Zdobywca Oscara 2015 r. dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego uzyskał 29 proc. głosów. Drugie miejsce zajął „Krótki film o zabijaniu” Krzysztofa Kieślowskiego (14 proc.) – triumfator pierwszej edycji nagrody EFA w 1988 r. Wśród pozycji biorących udział w plebiscycie znalazły się takie filmy jak „Wielkie piękno” Sorrentina, „Biała wstążka” i „Miłość” Hanekego, „Wszystko o mojej matce” Almodóvara, „Życie jest piękne” Benigniego czy ubiegłoroczny zwycięzca – „Toni Erdmann” Ade. Oprócz Pawlikowskiego i Kieślowskiego polskim akcentem był „Autor widmo” Romana Polańskiego. Widzowie mogli oddawać głosy przez udział w ankiecie na facebookowej stronie Europejskiej Akademii Filmowej od połowy lipca. Głosowanie zakończyło się wczoraj o północy. Tegoroczna 30. gala wręczenia Europejskich Nagród Filmowych odbędzie się 9 grudnia w Berlinie.

Ida (2013), reż. Paweł Pawlikowski. Fot. materiały prasowe Ida (2013), reż. Paweł Pawlikowski. Fot. materiały prasowe Ida (2013), reż. Paweł Pawlikowski. Fot. materiały prasowe

10 sierpnia 2017. Pierwsze zdjęcia z planu filmu „Zimna wojna”.

Na początku sierpnia padł ostatni klaps na planie nowego filmu Pawła Pawlikowskiego „Zimna wojna”. Paweł Pawlikowski jest nie tylko reżyserem, ale także – wraz z Januszem Głowackim – autorem scenariusza. Za scenografię do filmu odpowiadają Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński. Autorem zdjęć jest Łukasz Żal. W rolach głównych Joanna Kulig, Tomasz Kot, Agata Kulesza i Borys Szyc. Zdjęcia rozpoczęły się w styczniu 2017 i zakończyły na początku sierpnia bieżącego roku. Ekipa kręciła film nie tylko w Polsce, ale również Francji i Chorwacji. Obraz jest koprodukcją polsko-francusko-brytyjską. „Zimna wojna” trafi do kin w przyszłym roku.

Fot. Łukasz Bąk/Kino Świat

Zimna Wojna. Fot. Łukasz Bąk/Kino Świat Zimna Wojna. Fot. Łukasz Bąk/Kino Świat Zimna Wojna. Fot. Łukasz Bąk/Kino Świat

31 lipca 2017. Joanna Kulig na planie filmu „Zimna wojna”.

Joanna Kulig gra główną rolę kobiecą w nowym filmie Pawła Pawlikowskiego („Ida”) zatytułowanym „Zimna wojna”. Akcja filmu rozgrywa się w latach 50. i 60. XX wieku w Polsce, Berlinie, Jugosławii i Paryżu. - Jednym z głównym bohaterów filmu będzie... muzyka - polska muzyka ludowa, łączona z jazzem i piosenkami paryskich barów połowy ubiegłego wieku. Będzie to historia dwojga ludzi, którzy nie są w stanie ani żyć ze sobą, ani żyć osobno - wyjaśnia Paweł Pawlikowski. Zula (Joanna Kulig) jest tancerką, a Wiktor (Tomasz Kot) pianistą z zespołu ludowego Mazurek. Poznają się w roku 1950 i planują wspólną ucieczkę na Zachód. Ostatecznie za żelazną kurtyną zostaje tylko Wiktor. Dalsze ich losy to burzliwa historia spotkań i rozstań - aż do dramatycznego finału. Scenariusz napisany jest w języku francuskim i polskim. Za produkcję odpowiada łódzkie studio filmowe Opus Film.

Fot. © Krzysztof Szymczak

Zimna wojna

30 maja 2017. Joanna Kulig w Jury Finału 13. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.

3 i 4 czerwca, na Rynku Głównym w Krakowie, Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”organizuje 14. Ogólnopolskie Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko” oraz finał 13. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.

W pierwszym dniu zaprezentują się niepełnosprawni mistrzowie sportu, w tym nasi czołowi paraolimpijczycy. Ich pokazy skomentują Krzysztof Głombowicz i Michał Olszański.

Wieczorem rozpocznie się finał 13. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. O Statuetki Zaczarowanego Ptaszka oraz stypendia, w dwóch kategoriach wiekowych, przy wsparciu gwiazd, walczyć będzie dwanaścioro wokalistów.

W Jury, poza Joanna Kulig, są również: Artur Barciś, Ewa Błaszczyk, Anna Maria Jopek, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Magdalena Stużyńska, Magdalena Waligórska-Lisiecka, Maciej Zakościelny i Jan Młynarski.

4 czerwca o godz. 21.00 odbędzie się finałowy koncert „Tylko miłość”, w którym Joanna Kulig zaśpiewa razem z siostrą Justyną Schneider. W koncercie wystąpią również: Stanisława Celińska, Anna Maria Jopek, Natalia Kukulska, Robert Janowski, Janusz Radek oraz laureaci Festiwalu Zaczarowanej Piosenki z poprzednich lat. Zapraszamy serdecznie. Wstęp WOLNY!

Więcej informacji na www.zaczarowana.pl oraz www.mimowszystko.org/zwyciezacmimowszystko/

2 marca 2017. Joanna Kulig w programie "Szkoła filmowa" w TVN Fabuła.

2 i 9 marca o 11.05 w TVN Fabuła Joanna Kulig będzie gościem programu Kingi Burzyńskiej "Szkoła filmowa". Program można obejrzeć również na Player.pl

Fot. Piotr Liwic

Fot. Piotr Liwic Fot. Piotr Liwic
Fot. Piotr Liwic Fot. Piotr Liwic

16 lutego 2017. Joanna Kulig na obchodach 70-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna w Krakowie obchodziła swoje 70-lecie i z tej okazji jej najwybitniejsi absolwenci wystąpili wspólnie w sztuce "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Na uroczystości, oprócz Joanny Kulig, pojawili się również Jerzy Stuhr, Dorota Segda (obecna rektor uczelni), Tomasz Kot, Magdalena Cielecka, Maja Ostaszewska i Magdalena Boczarska. Czy mieli tremę przed spektaklem i jak wspominają czas studiów opowiedzieli dziennikarce Dzień Dobry TVN Kindze Burzyńskiej.

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/70-lat-panstwowej-wyzszej-szkoly-teatralnej-w-krakowie,223994.html

10 lutego 2017. Joanna Kulig na okładce nowego wydania "Urody życia".

Joanna Kulig wzięła w pięknej sesji okładkowej autorstwa Adama Plucińskiego. W rozmowie z Marzeną Rogalską aktorka opowiedziała m.in. o przygotowaniach do nowej roli filmowej a także o codziennej nauce bycia tu i teraz.

Marcowa "Uroda życia" od dziś w sprzedaży!

Sesja okładkowa:
Zdjęcia Adam Pluciński/MOVE
Stylizacja Aśka Ciesielska
Makijaż Julita Jaskółka
Fryzury Łukasz Pycior
Scenografia Anna Tyślerowicz
Produkcja Tomek Kocewiak

Joanna Kulig. Uroda życia - okładka

28 stycznia 2017. „Niewinne” z czterema nominacjami do Cezarów.

Polsko-francuski film „Niewinne” Anny Fontaine z udziałem Joanny Kulig otrzymał cztery nominacje do Cezarów - nagród przyznawanych przez francuską Akademię Sztuki i Techniki Filmowej. Obraz ma szansę na nagrody dla Najlepszego Filmu, za Najlepszą Reżyserię, Scenariusz i Zdjęcia.

Niewinne
„Niewinne” (fot. Anna Włoch / Aeroplan Film)

24 grudnia 2016. Życzenia świąteczne.

Kochani, życzę Wam cudownych, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2017.

Joanna Kulig

15 grudnia 2016. Joanna Kulig wspiera projekt krakowskich studentów #naroguDekerta.

50 studentów Krakowa postanowiło zrobić coś dla lokalnej społeczności dzielnicy Zabłocie. Park kieszonkowy to niewielka, wypełniona zielenią przestrzeń miejska pomiędzy budynkami. Stanowi idealne miejsce do codziennego relaksu i spotkań towarzyskich. Wokół małego skweru przy zbiegu ulic Dekerta, Wałowej i Kiełkowskiego, chcą stworzyć niecodzienną przestrzeń z ogrodem motyli jako motywem przewodnim. Chcą zainspirować mieszkańców do zmiany swojego otoczenia i zaangażowania się w lokalne inicjatywy. Na platformie www.polakpotrafi.pl/projekt/na-rogu-dekerta studenci zbierają fundusze na realizację projektu.

http://narogudekerta.pl/14 listopada 2016. „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”: najwyższy wynik otwarcia polskiego filmu od 30 lat!

Po premierowym weekendzie „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” osiągnął spektakularny sukces frekwencyjny, przyciągając do kin łącznie 835 265 widzów. Tym samym pobił polski rekord wszech czasów, należący do walentynkowego przeboju „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Imponujący start hitu Patryka Vegi zapisał się również w historii krajowej kinematografii, jako najwyższy wynik otwarcia polskiego filmu od 30 lat!

Pitbull. Niebiezpieczne kobiety

23 września 2016. Recital Joanny Kulig na Festiwalu Kultury i Sztuki w Płocku.

Joanna Kulig zaśpiewa na VI Festiwalu Kultury i Sztuki (dla Osób Niewidomych) organizowanym w Płocku przez Stowarzyszenie De Facto. Święto kultury potrwa od 24 września do 1 października. Na imprezę organizowaną po raz szósty przez Stowarzyszenie De Facto co roku ściągają do Płocka niewidomi i słabowidzący z całej Polski. Każdemu wydarzeniu festiwalowemu, pokazowi filmowemu, przedstawieniu, towarzyszy audiodeskrypcja (słowny zapis "tego, co widać" w filmie czy przedstawieniu). W całej imprezie chodzi o to, by niewidomi mogli uczestniczyć w kulturze audiowizualnej. Recital Joanny odbędzie się 26 października o godzinie 18.00 w Hotelu Herman.

Joanna Kulig o festiwalu: "Festiwal Kultury i Sztuki dla osób niewidomych i niedowidzących którzy mogą tam oglądać filmy dzięki technice audio deskrypcji, to wspaniała inicjatywa. Bardzo lubię ten festiwal i się cieszę że znowu tam będę, tym razem ze swoim recitalem. Rok temu byliśmy z mężem Maciejem Bochniakiem zaproszeni na pokaz jego filmu „Disco Polo”, w którym grałam główną rolę kobiecą. To było niesamowite przeżycie, ze względu właśnie na spotkanie z publicznością, zaskoczył mnie rodzaj wnikliwości i szczerości pytań."

IV. Festiwal Kultury i Sztuki (dla Osób Niewidomych). Płock 2016.

13 września 2016. Joanna Kulig laureatką nagrody Teatru Polskiego Radia.

Teatr Polskiego Radia wręczył wyróżnienia za debiuty w Teatrze Polskiego Radia na antenie Radiowej Jedynki. Uroczysta, siódma już gala wręczenia statuetek – m.in. Don Kichota i Arete – odbyła się w poniedziałek 12 września w Studiu im. Władysława Szpilmana w siedzibie Polskiego Radia w Warszawie.

W tym roku aktorską nagrodę Arete otrzymała Joanna Kulig która w Teatrze Polskiego Radia debiutowała w 2015 roku w słuchowisku "Katarantka" Tomasza Mana. Wcieliła się ponadto w postać Tadzia w radiowej adaptacji opowiadania "Śmierć w Wenecji", zagrała też w słuchowisku muzycznym "Zwierzęca zajadłość" opartym na tekstach Stanisława Barańczaka. Obie produkcje wyreżyserował dla radia Tomasz Man. W minionym sezonie zagrała także Emmę w słuchowisku "Woody Love" Katarzyny Michałkiewicz na podstawie autorskiego scenariusza Antoniego Wincha.

W pozostałych kategoriach nagrody otrzymali: Sandra Szwarc, Łukasz Jemioła, Mariusz Malec, Marcin Partyka i Krzysztof Szczepaniak. Statuetka Arete to "Maska kobiety" stworzona hiszpańskiego przez rzeźbiarza Luisa Miguela Guia. Retransmisja gali wręczenia nagród odbędzie się 17 września o godz. 17.05 na antenie Radiowej Jedynki.

Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Starsze wiadomości »