Joanna Kulig

21 września 2017. W sobotę (23 września) w Świdnicy Spotkanie z Joanna Kulig i Maciejem Bochniakiem.

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie z Joanną Kulig i Maciejem Bochniakiem.
23.09.2017, godz. 17.00, Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Franciszkańska 18, wstęp wolny.

Plakat

2 września 2017. „Ida” najlepszym filmem 30-lecia Europejskiej Akademii Filmowej według widzów.

Z okazji swojego 30-lecia Europejska Akademia Filmowa zorganizowała jubileuszowy plebiscyt, w którym publiczność wybierała najlepszy film europejski spośród dzieł, które wygrały poprzednie edycje nagrody.

Zwycięzcą została „Ida” Pawła Pawlikowskiego. Zdobywca Oscara 2015 r. dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego uzyskał 29 proc. głosów. Drugie miejsce zajął „Krótki film o zabijaniu” Krzysztofa Kieślowskiego (14 proc.) – triumfator pierwszej edycji nagrody EFA w 1988 r. Wśród pozycji biorących udział w plebiscycie znalazły się takie filmy jak „Wielkie piękno” Sorrentina, „Biała wstążka” i „Miłość” Hanekego, „Wszystko o mojej matce” Almodóvara, „Życie jest piękne” Benigniego czy ubiegłoroczny zwycięzca – „Toni Erdmann” Ade. Oprócz Pawlikowskiego i Kieślowskiego polskim akcentem był „Autor widmo” Romana Polańskiego. Widzowie mogli oddawać głosy przez udział w ankiecie na facebookowej stronie Europejskiej Akademii Filmowej od połowy lipca. Głosowanie zakończyło się wczoraj o północy. Tegoroczna 30. gala wręczenia Europejskich Nagród Filmowych odbędzie się 9 grudnia w Berlinie.

Ida (2013), reż. Paweł Pawlikowski. Fot. materiały prasowe Ida (2013), reż. Paweł Pawlikowski. Fot. materiały prasowe Ida (2013), reż. Paweł Pawlikowski. Fot. materiały prasowe

10 sierpnia 2017. Pierwsze zdjęcia z planu filmu „Zimna wojna”.

Na początku sierpnia padł ostatni klaps na planie nowego filmu Pawła Pawlikowskiego „Zimna wojna”. Paweł Pawlikowski jest nie tylko reżyserem, ale także – wraz z Januszem Głowackim – autorem scenariusza. Za scenografię do filmu odpowiadają Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński. Autorem zdjęć jest Łukasz Żal. W rolach głównych Joanna Kulig, Tomasz Kot, Agata Kulesza i Borys Szyc. Zdjęcia rozpoczęły się w styczniu 2017 i zakończyły na początku sierpnia bieżącego roku. Ekipa kręciła film nie tylko w Polsce, ale również Francji i Chorwacji. Obraz jest koprodukcją polsko-francusko-brytyjską. „Zimna wojna” trafi do kin w przyszłym roku.

Fot. Łukasz Bąk/Kino Świat

Zimna Wojna. Fot. Łukasz Bąk/Kino Świat Zimna Wojna. Fot. Łukasz Bąk/Kino Świat Zimna Wojna. Fot. Łukasz Bąk/Kino Świat

31 lipca 2017. Joanna Kulig na planie filmu „Zimna wojna”.

Joanna Kulig gra główną rolę kobiecą w nowym filmie Pawła Pawlikowskiego („Ida”) zatytułowanym „Zimna wojna”. Akcja filmu rozgrywa się w latach 50. i 60. XX wieku w Polsce, Berlinie, Jugosławii i Paryżu. - Jednym z głównym bohaterów filmu będzie... muzyka - polska muzyka ludowa, łączona z jazzem i piosenkami paryskich barów połowy ubiegłego wieku. Będzie to historia dwojga ludzi, którzy nie są w stanie ani żyć ze sobą, ani żyć osobno - wyjaśnia Paweł Pawlikowski. Zula (Joanna Kulig) jest tancerką, a Wiktor (Tomasz Kot) pianistą z zespołu ludowego Mazurek. Poznają się w roku 1950 i planują wspólną ucieczkę na Zachód. Ostatecznie za żelazną kurtyną zostaje tylko Wiktor. Dalsze ich losy to burzliwa historia spotkań i rozstań - aż do dramatycznego finału. Scenariusz napisany jest w języku francuskim i polskim. Za produkcję odpowiada łódzkie studio filmowe Opus Film.

Fot. © Krzysztof Szymczak

Zimna wojna

30 maja 2017. Joanna Kulig w Jury Finału 13. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.

3 i 4 czerwca, na Rynku Głównym w Krakowie, Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”organizuje 14. Ogólnopolskie Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko” oraz finał 13. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.

W pierwszym dniu zaprezentują się niepełnosprawni mistrzowie sportu, w tym nasi czołowi paraolimpijczycy. Ich pokazy skomentują Krzysztof Głombowicz i Michał Olszański.

Wieczorem rozpocznie się finał 13. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. O Statuetki Zaczarowanego Ptaszka oraz stypendia, w dwóch kategoriach wiekowych, przy wsparciu gwiazd, walczyć będzie dwanaścioro wokalistów.

W Jury, poza Joanna Kulig, są również: Artur Barciś, Ewa Błaszczyk, Anna Maria Jopek, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Magdalena Stużyńska, Magdalena Waligórska-Lisiecka, Maciej Zakościelny i Jan Młynarski.

4 czerwca o godz. 21.00 odbędzie się finałowy koncert „Tylko miłość”, w którym Joanna Kulig zaśpiewa razem z siostrą Justyną Schneider. W koncercie wystąpią również: Stanisława Celińska, Anna Maria Jopek, Natalia Kukulska, Robert Janowski, Janusz Radek oraz laureaci Festiwalu Zaczarowanej Piosenki z poprzednich lat. Zapraszamy serdecznie. Wstęp WOLNY!

Więcej informacji na www.zaczarowana.pl oraz www.mimowszystko.org/zwyciezacmimowszystko/

2 marca 2017. Joanna Kulig w programie "Szkoła filmowa" w TVN Fabuła.

2 i 9 marca o 11.05 w TVN Fabuła Joanna Kulig będzie gościem programu Kingi Burzyńskiej "Szkoła filmowa". Program można obejrzeć również na Player.pl

Fot. Piotr Liwic

Fot. Piotr Liwic Fot. Piotr Liwic
Fot. Piotr Liwic Fot. Piotr Liwic

16 lutego 2017. Joanna Kulig na obchodach 70-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna w Krakowie obchodziła swoje 70-lecie i z tej okazji jej najwybitniejsi absolwenci wystąpili wspólnie w sztuce "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Na uroczystości, oprócz Joanny Kulig, pojawili się również Jerzy Stuhr, Dorota Segda (obecna rektor uczelni), Tomasz Kot, Magdalena Cielecka, Maja Ostaszewska i Magdalena Boczarska. Czy mieli tremę przed spektaklem i jak wspominają czas studiów opowiedzieli dziennikarce Dzień Dobry TVN Kindze Burzyńskiej.

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/70-lat-panstwowej-wyzszej-szkoly-teatralnej-w-krakowie,223994.html

10 lutego 2017. Joanna Kulig na okładce nowego wydania "Urody życia".

Joanna Kulig wzięła w pięknej sesji okładkowej autorstwa Adama Plucińskiego. W rozmowie z Marzeną Rogalską aktorka opowiedziała m.in. o przygotowaniach do nowej roli filmowej a także o codziennej nauce bycia tu i teraz.

Marcowa "Uroda życia" od dziś w sprzedaży!

Sesja okładkowa:
Zdjęcia Adam Pluciński/MOVE
Stylizacja Aśka Ciesielska
Makijaż Julita Jaskółka
Fryzury Łukasz Pycior
Scenografia Anna Tyślerowicz
Produkcja Tomek Kocewiak

Joanna Kulig. Uroda życia - okładka

28 stycznia 2017. „Niewinne” z czterema nominacjami do Cezarów.

Polsko-francuski film „Niewinne” Anny Fontaine z udziałem Joanny Kulig otrzymał cztery nominacje do Cezarów - nagród przyznawanych przez francuską Akademię Sztuki i Techniki Filmowej. Obraz ma szansę na nagrody dla Najlepszego Filmu, za Najlepszą Reżyserię, Scenariusz i Zdjęcia.

Niewinne
„Niewinne” (fot. Anna Włoch / Aeroplan Film)

24 grudnia 2016. Życzenia świąteczne.

Kochani, życzę Wam cudownych, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2017.

Joanna Kulig

15 grudnia 2016. Joanna Kulig wspiera projekt krakowskich studentów #naroguDekerta.

50 studentów Krakowa postanowiło zrobić coś dla lokalnej społeczności dzielnicy Zabłocie. Park kieszonkowy to niewielka, wypełniona zielenią przestrzeń miejska pomiędzy budynkami. Stanowi idealne miejsce do codziennego relaksu i spotkań towarzyskich. Wokół małego skweru przy zbiegu ulic Dekerta, Wałowej i Kiełkowskiego, chcą stworzyć niecodzienną przestrzeń z ogrodem motyli jako motywem przewodnim. Chcą zainspirować mieszkańców do zmiany swojego otoczenia i zaangażowania się w lokalne inicjatywy. Na platformie www.polakpotrafi.pl/projekt/na-rogu-dekerta studenci zbierają fundusze na realizację projektu.

http://narogudekerta.pl/14 listopada 2016. „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”: najwyższy wynik otwarcia polskiego filmu od 30 lat!

Po premierowym weekendzie „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” osiągnął spektakularny sukces frekwencyjny, przyciągając do kin łącznie 835 265 widzów. Tym samym pobił polski rekord wszech czasów, należący do walentynkowego przeboju „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Imponujący start hitu Patryka Vegi zapisał się również w historii krajowej kinematografii, jako najwyższy wynik otwarcia polskiego filmu od 30 lat!

Pitbull. Niebiezpieczne kobiety

23 września 2016. Recital Joanny Kulig na Festiwalu Kultury i Sztuki w Płocku.

Joanna Kulig zaśpiewa na VI Festiwalu Kultury i Sztuki (dla Osób Niewidomych) organizowanym w Płocku przez Stowarzyszenie De Facto. Święto kultury potrwa od 24 września do 1 października. Na imprezę organizowaną po raz szósty przez Stowarzyszenie De Facto co roku ściągają do Płocka niewidomi i słabowidzący z całej Polski. Każdemu wydarzeniu festiwalowemu, pokazowi filmowemu, przedstawieniu, towarzyszy audiodeskrypcja (słowny zapis "tego, co widać" w filmie czy przedstawieniu). W całej imprezie chodzi o to, by niewidomi mogli uczestniczyć w kulturze audiowizualnej. Recital Joanny odbędzie się 26 października o godzinie 18.00 w Hotelu Herman.

Joanna Kulig o festiwalu: "Festiwal Kultury i Sztuki dla osób niewidomych i niedowidzących którzy mogą tam oglądać filmy dzięki technice audio deskrypcji, to wspaniała inicjatywa. Bardzo lubię ten festiwal i się cieszę że znowu tam będę, tym razem ze swoim recitalem. Rok temu byliśmy z mężem Maciejem Bochniakiem zaproszeni na pokaz jego filmu „Disco Polo”, w którym grałam główną rolę kobiecą. To było niesamowite przeżycie, ze względu właśnie na spotkanie z publicznością, zaskoczył mnie rodzaj wnikliwości i szczerości pytań."

IV. Festiwal Kultury i Sztuki (dla Osób Niewidomych). Płock 2016.

13 września 2016. Joanna Kulig laureatką nagrody Teatru Polskiego Radia.

Teatr Polskiego Radia wręczył wyróżnienia za debiuty w Teatrze Polskiego Radia na antenie Radiowej Jedynki. Uroczysta, siódma już gala wręczenia statuetek – m.in. Don Kichota i Arete – odbyła się w poniedziałek 12 września w Studiu im. Władysława Szpilmana w siedzibie Polskiego Radia w Warszawie.

W tym roku aktorską nagrodę Arete otrzymała Joanna Kulig która w Teatrze Polskiego Radia debiutowała w 2015 roku w słuchowisku "Katarantka" Tomasza Mana. Wcieliła się ponadto w postać Tadzia w radiowej adaptacji opowiadania "Śmierć w Wenecji", zagrała też w słuchowisku muzycznym "Zwierzęca zajadłość" opartym na tekstach Stanisława Barańczaka. Obie produkcje wyreżyserował dla radia Tomasz Man. W minionym sezonie zagrała także Emmę w słuchowisku "Woody Love" Katarzyny Michałkiewicz na podstawie autorskiego scenariusza Antoniego Wincha.

W pozostałych kategoriach nagrody otrzymali: Sandra Szwarc, Łukasz Jemioła, Mariusz Malec, Marcin Partyka i Krzysztof Szczepaniak. Statuetka Arete to "Maska kobiety" stworzona hiszpańskiego przez rzeźbiarza Luisa Miguela Guia. Retransmisja gali wręczenia nagród odbędzie się 17 września o godz. 17.05 na antenie Radiowej Jedynki.

Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

9 sierpnia 2016. Jest już plakat do nowego PITBULLA :)

Pitbull. Niebezpieczne kobiety

7 sierpnia 2016. Zapraszamy do lektury :)

Wywiad z Joanną Kulig, który ukazał się na blogu Salon Kultury prowadzonym przez pasjonatkę teatru, filmu i muzyki Ewelinę Kowalczyk:

salonkultury.blogspot.com/2016/06/joanna-kulig-sabosc-okazuje-atutem.html

16 czerwca 2016. Joanna Kulig na planie drugiej części kinowego Pitbulla!

18 maja w Warszawie padł pierwszy klaps na planie filmu „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” w reż. Patryka Vegi, w którym Joanna Kulig gra świeżo upieczoną policjantkę Zuzę.

W kinie policyjnym kobieta zawsze była uprzedmiotowiona. Nosiła teczkę z aktami za facetem, albo była podawaczem kwestii. „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” stanowi pod tym względem absolutną rewolucję. Po raz pierwszy w historii gatunku to kobiety będą determinowały wydarzenia w filmie i to z punktu widzenia ich emocji zostanie prowadzona historia. W filmie mamy losy kilku policjantek i dziewczyn z drugiej strony barykady. Podobnie jak w „Nowych porządkach” wszystkie sceny i dialogi są przeniesione 1 do 1 z prawdziwego życia, w którym występują pierwowzory filmowych bohaterek. – Patryk Vega.

Druga część filmowej trylogii w kinach od 11 listopada 2016 roku.

Fot. Sylwia Dąbrowa /Tele Magazyn/ Polska Press.

Pitbull. Niebezpieczne kobiety Pitbull. Niebezpieczne kobiety Pitbull. Niebezpieczne kobiety Pitbull. Niebezpieczne kobiety Pitbull. Niebezpieczne kobiety

22 kwietnia 2016. Joanna Kulig na okładce majowego wydania magazynu PANI.

Joanna Kulig, przepięknie sfotografowana przez Marcina Kempskiego, pojawiła się na majowej okładce PANI.

W środku numeru cała sesja zdjęciowa oraz wywiad z aktorką przeprowadzony przez Izę Komendołowicz. Aktorka opowiedziała między innym o szukaniu równowagi między życiem prywatnym a karierą zawodową a także o nieprzewidywalności zawodu aktora.

Majowa PANI od wczoraj w sprzedaży!

www.styl.pl/magazyn/news-joanna-kulig-a-dlaczego-nie,nId,2188345

Joanna Kulig. PANI.

Starsze wiadomości »